"Don't love me" Lena Kiefer

Znalezienie dobrej młodzieżówki jest bardzo czasochłonnym zadaniem. Tym bardziej kiedy szukasz książki z przesłaniem, z całkiem normalnymi i w miarę dorosłymi bohaterami. 
Mam słabość do Wielkiej Brytanii w książkach. Czy to wersja współczesna, czy historyczna. Tym razem będzie to historia z czasów teraźniejszych, rozgrywająca się w samej Szkocji, co mnie osobiście urzekło. 

Kenzie marzy o studiach projektowania wnętrz. Nie jest więc zachwycona faktem, że zamiast wymarzonych praktyk w Nowym Jorku dostaje staż w Szkocji, co i tak nie było pewne. Poza tym po odmownej decyzji z Nowegro Jorku, jest w stanie zrezygnować z praltyk, by zając się ojcem i siostrami po tragicznej śmierci mamy.  Ale na miejscu czeka ją niespodzianka. Wszystko niespodziewanie się zmienia, gdy na miejscu, w swojej pierwszej pracy poznaje przyszłego spadkobiercę sieci luksusowych hoteli. Młody, atrakcyjny Lyall fascynuje ją od pierwszego, przypadkowego spotkania. Chłopak jest arogancki i narzuca dystans, a jednocześnie okazuje jej zainteresowanie. Co jest niesamowicie wkurzające, ale ma w sobie siłę, która ją przyciąga

Jaki sekret kryje się za jego zachowaniem?


Lyall ma niewiele czasu, bo tylko to jedno lato, aby odbudować w oczach bliskich swoją zrujnowaną reputację. Jeśli mu się to nie uda, jego przyszłość stanie pod znakiem zapytania. Kiedy jednak poznaje Kenzie, odbywającą staż w jego rodzinnym zamku, całkowicie zapomina o planie naprawczym. Lyall nie potrafi oprzeć się urokowi dziewczyny, choć ma świadomość, że ich związek może zaszkodzić nie tylko jemu, ale też Kenzie. Tym bardziej, że dostał jasne wytyczne, że ma być "grzeczny" i to dosłownie w każdym aspekcie życia. Z tymże jego plan powoli się kruszy za sprawą Kenzie, której nie spodziewał się spotkać akurat w tym miejscu. 

W małej miejscowości panuje swoista zmowa milczenia. Miejsce w którym wszyscy się znają i wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich. Z jednej strony miła, sielankowa mieścina, z drugiej piekło  z którego większość z nas chciałaby się wyrwać. Nic więc dziwnego, że "nowa", czyli Kenzie nie jest wtajemniczona w żadne informacje, bo ma sobie nie zawracać tym głowy. Ale co, jeśli w dziwne sytuacje zaangażowany jest chłopak, który nie powinien jej pociągać, a ona tak bardzo go chce? To nie może skończyć się dobrze.

Miałam nosa. Od samego początku wiedziałam, że to będzie historia dla mnie. Czułam to. Nie uważam tego za młodzieżówki, raczej za New Adult, bo mamy głównych bohaterów wybierających się, bądź już będących na studiach, próbujących ułożyć sobie życie według własnego pomysłu. 

Nie uwierzę, że sama  to napiszę, ale akcja dzieje się w Szkocji, co za tym idzie piękne widoki, których niestety nie uraczymy w książce. Ubolewam nad tym, że autorka nie opisała cudownych, zielonych widoków Szkocji.

W powieści występują dwa silne i wybuchowe charaktery. To się raczej nie zdarza, ale wydaje mi się, że książka jest wtedy nieprzewidywalna, bo nie wiemy do czego to doprowadzi. 

Bardzo miło spędzałam przy niej czas. Byłam zawiedziona, kiedy się skończyła. Na moją uwagę zasłużyła także cudowna szata graficzna, bo okładka książki jest urzekająca. Niecierpliwie czekam na kolejny tom. 

KingaZa możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar


20 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się ta książka i czekam na kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska16 sierpnia 2021 09:31

  Znalezienie dobrej książki dla młodzieży nie jest łatwe. Ta jest naprawdę świetna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie zagłębiłam się w ten tytuł, miło można spędzić czas z taką publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest naprawdę świetna, już nie mogę doczekać się jej kontynuacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szata graficzna tej książki jest naprawdę cudowna, podobnie jak jej treść.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, mam nadzieję że utrzyma poziom.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie lektury na pewno zachęcają do sięgnięcia po inne danego autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka to raczej gatunek mojej siostry, ale może ja też się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Idealna na wolny dzień, nie mogłam się od niej oderwać przed przeczytaniem ostatniego zdania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę że w książce poruszane są życiowe problemy z którymi czytelnik może sie uosobić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładka faktycznie cieszy oko, co do historii, to nie mój klimat. Poza tym lubię, gdy w książkach znajdują się opisy przyrody, a skoro tutaj w Szkocji nie było opisów widoków Szkocji, to dodatkowo bardzo obniżyłoby to moją ocenę...

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj tak, również uwielbiam te nietypowe okładki Jaguara. Jest się czym pozachwycać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Co to za dziedzic, że w zamczysku mieszka? Sama bym się wokół takiego zakręciła :)
  Ciekawa jestem tajemnicy, którą skrywają mieszkańcy miejscowości. Chociaż rzadko sięgam po młodzieżówki, ta bardzo mnie zaintrygowała. Co ten panicz takiego ukrywa?

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawa recenzja, zdecydowanie zachęca do czytania

  OdpowiedzUsuń
 15. Wędrówki po kuchni16 sierpnia 2021 16:11

  Najgorsze jest to, jak dobra książka się kończy i zostaje ta puistka

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo mnie zaciekawiłaś. Być może ta książka jest dobrą historią dla młodych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobre młodzieżówki to rzadkość. Tym trudniej, im więcej lat dzieli mnie od wieku nastoletniego...

  OdpowiedzUsuń
 18. okładki są bardzo charakterystyczne i zapadają w pamięć. Co do samej historii to chyba jest dla mnie zbyt spokojna

  OdpowiedzUsuń
 19. Zapowiada się nieźle, choć nie przepadam za tak młodymi bohaterami powieści.

  OdpowiedzUsuń
 20. Lubię czytać książki young i new adult, mimo iż sama mam już trzydziestkę na karku :) fajnie jest poczytać o młodzieńczych problemach, choć czasem są one dość poważne, niemal jak te dotykające dorosłych. Jestem też ciekawa tego wybuchowego duetu bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger