"Wyjść z ukrycia" Keksu


Na swojej drodze, dzięki wydawnictwu AlterNatywne spotykam coraz więcej książek wartych uwagi i mam szanse poznać nowych polskich autorów, których sama bym zapewne nie wybrała. 

Tym razem miałam okazję zapoznac się z bardzo nietypowym pomiętnikiem. To nie jest moja ulubiona forma wypowiedzi, ale muszę przyznać, że czytało mi się ją wyjątkowo dobrze. 

Historia, która okresli nas samych, nasze opinie ale zmieni też spojrzenie na wiele innych tematów. Ona sama doprowadziła mnie do niesamowicie skrajnych emocji. To zbiór przemyśleń autora, który jest młodym mężczyzną borykającym się z wrogością innnych, osamotnieniem oraz szukaniem i zrozumieniem siebie.

Jestem wręcz pewna, że ta książka może pomóc innym, którzy borykają się z podobnymi problemami. Ukazany w nim jest prawdziwy świat z jakim na co dzień muszą zmagać się osoby homoseksualne.

Ta historia uderza i nie jest ona dla wszystkich. Paleta emocji jest tak szeroka i uderzająca, że w pewnym momencie sama do końca nie wiedziałam co się ze mną dzieje. 

Najważniejsze w tym pamiętniku są emocje, które wręcz z niego wypływają. Mam po niej mnóstwo przemyśleń. Jestem osobą tolerancyjną i powtarzam to od zawsze, ale uderzyła mnie ta rzeczywistość, o której albo nie chciałam myśleć, albo po prostu w swoim niedopatrzeniu, czy zabieganiu umknęło mi z czego osobiście nie jestem dumna. 

Polecam wam pamiętnik. Nawet tylko po to, by zdać sobie sprawę, że ludzie mają w życiu dużo trudniej niż może nam się wydawać. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu AlterNatywne

19 komentarzy:

 1. Z pewnością emocje zawarte w tym pamiętniku są jego zaletą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zwróciłam wcześniej uwagi ma to wydanie, więc mam co nadrabiać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewątpliwie to wydanie będę polecać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za polecenie tego tytułu. Będę miała je na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z jednej strony współczuję tej grupie społecznej a z drugiej nie podoba mi się że niektóe osoby afiszują się. Znam pewną zamożną, wykształconą panią która żyje ze swoją partnerką i tak na prawdę nie wiele osób wie co i jak po prostu mieszkają sobie dwie panie a kim są dla siebie ich sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja akurat bardzo lubię formę pamiętnika. Chociaż temat nie należy do moich ulubionych, ale mimo to zapoznam się z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Do tej pory nie słyszałam o tym pamiętniku. Z perspektywy młodych ludzi może być ważny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno właśnie tak to powinno wyglądać.

   Usuń
 8. Być może takie książki przybliżą niektórym problemy życia osób nieheteronormatywnych. To bardzo trudne. Tolerancji należy się uczyć zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Chociaż myślę że i tak większość osób którym przydałoby się z tą książką zapoznać i tak ominie ją szerokim łukiem

   Usuń
 9. Raczej nie sięgam po takie wydania. Jakoś nigdy mnie do tego nie ciągnęło :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaciekawiłaś mnie. Zapisuję sobie ten tytuł, będzie co czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wędrówki po kuchni15 stycznia 2023 17:27

  Pozycja bardzo ciekawa i myślę, że zainteresuje sporo grono :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Recenzja ciekawa, tematyka książki również więc zapisuję tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Znam wydawnictwo i mimo że to self publishing, to wydają propozycje zupełnie odmienne od tych normalnie dostępnych na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię takie emocjonalne książki, choc tak samo jak Tobie nie zawsze jest mi po drodze z pamiętnikami.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaintersowała mnie dość mocno ta pozycja, chyba się na nią skuszę

  OdpowiedzUsuń
 16. Pierwsze widzę tę książkę, wydaje się być warta uwagi. Lubię jak jest dużo przeczyć emocjonalnych tylko martwi mnie trochę fakt, że jest w formie pamiętnika.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie przepadam za tego typu książkami, ale jeśli mają coś wartościowego do przekazania to czytam je. I po tą książkę siegne, bo myślę że warto.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger