"Ktoś mnie obserwuje" A. V. Geiger

Trzymający w napięciu thriller.
Świat Tessy jest bardzo mały ‒ ogranicza się jedynie do jej pokoju.

Dla dziewczyny, która cierpi na agorafobię jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest internet. Tessa, oddana fanka nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, wpada w najbardziej oczywistą pułapkę ‒ nawet przez chwilę nie zastanawia się, kto faktycznie odpowiada na jej posty na Twitterze.
Historia opisana przez A.V. Geiger jest tym bardziej przerażająca, że może przydarzyć się każdemu z nas…Książkę przeczytałam, bo zorientowałam się, że w domu dostałam tom drugi, a jak mnie znacie zawsze czytam książki od początku serii. Zaintrygował mnie opis drugiej części, więc stwierdziłam, że koniecznie muszę nadrobić pierwszą część. 
Historię poznajmy z dwóch perspektyw, Tessy i Ericka, ale też jesteśmy mimowolnymi obserwatorami przesłuchań. 
Nie spodziewałam się, że tak się wciągnę w tą książkę. Historia od początku toczy się powoli, leniwie, ale nie jest nudna. Autorka bardzo sprytnie wpisała w fabułę swoje intrygi. 


Spodziewałam się lekkiej i przyjemnej historii młodzieżowej, a dostałam zawiłą historię ze sporą dawką tajemnic na końcu i pytań bez odpowiedzi. 

Najbardziej przerażające w tej książce jest to, że może się ona przydarzyć każdemu z nas. To jest ten rodzaj książek, które mimo, że są fikcją literacką bardzo szybko potrafią się urzeczywistnić. Żyjemy w dobie smartfonów, internetu, media społecznościowe atakują nas z każdej strony. Każdy nasz ślad jaki kiedykolwiek zostawiliśmy w Internecie, tam właśnie pozostaje. W żaden sposób nie jesteśmy w stanie tego usunąć. 

W całej społeczności blogerów i bookstagrama, ja jako bloger, nieże istnieje zbyt długo, jednakże mam świadomość i wiedzę, z kim lub czym niektóre blogerki musza walczyć na co dzień. Nie wspominając o celebrytach, którzy dzień w dzień walczą z prześladowcami, czy stalkerami. Musimy jednak pamiętać, że nikt w Internecie nie pozostaje anonimowy. Prędzej czy później ktoś popełni błąd i się  zdradzi i zostanie znaleziony. 

Książka oddające nasze współczesne realia, gdzie dzieci i młodzież żyją Internetem. Autorka z przyjemniej historii stworzyła książkę z paranoją, obsesją, trauma i walką z fobią w tle. 

Brawa dla autorki za niebywałą kreację bohaterów, którzy są postaciami złożonymi i wielowymiarowymi. Bardzo ważnym było tu ich przedstawienie i pojęcie ich złożoności, poprzez pryzmat zdarzeń, które je ukształtowały. 

"Ktoś mnie obserwuje" była miłym zaskoczeniem. Spokojna i raczej powolna (nie nudna) fabuła bardzo dobrze uśpiła moją czujność, by w końcu mnie zaskoczyć. Samo zakończenie nie jest kropką nad "i", a zostawia nam wiele niedopowiedzeń.

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar

9 komentarzy:

 1. Brzmi naprawdę ciekawie, w sumie nawet bym spróbowała ją przeczytać, chociaż nie do końca wpasowuje się w moje gusta czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i jakoś nie porwała mnie ta książka, gdy ja czytałam to nudziłam się i gdy tylko skończyłam od razu zapomniałam o fabule ;) sprzedałam ją i mam nadzieje, że komuś innemu bardziej się spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie zaciekawiłaś i mimo, że ostatnio mam przesyć bohaterek o imieniu Tessa (ciągle na nie trafiam), to chętnie sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłośnicy takich opowieści z pewnością szybko chwycą za książkę po jej dobrych rekomendacjach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesująco się zapowiada, moje klimaty czytelnicze, zatem chętnie umówię się z książką na spotkanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Współczesne problemy zamknięte w książce. Chyba się skuszę na tę książkę 🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie ja tak sprawdzam, kto do mnie pisze i skąd, Osób, które kojarzę gdzieś tam ze stron, a dostaję od nich zaproszenia, nie przyjmuję. Tak samo jest, jak ktoś proponuje mi recenzję książki. Też sprawdzam na wszystkie strony, czy ta osoba istnieje :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Czytałam drugi tom i bardzo mi się podobał. Co prawda, nie był jakiś mega wybuchowy, ale przyjemny w odbiorze.

   Usuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger