"Ktoś mnie okłamuje" A. V. GeigerMiłość Obsesja Zazdrość Morderstwo. To i nie tylko znajdziesz w emocjonującym sequelu KTOŚ MNIE OBSERWUJE, thrillerze pokolenia internetowego.

Jeśli spodziewasz się logicznie spójnej zagadki w thrillerze, nad którym trzeba się mocno skupić, żeby nie zgubić tropu, to tego tu nie znajdziesz To jest książka generacji online, którą chłonie się równie szybko i łatwo, jak przegląda klipy na TikToku. 

Zwykła dziewczyna zostaje zaczepiona na Twitterze przez nieznajomego, który okazuje się być ikoną pop Któż o tym nie marzył, nawet jeśli teraz trochę wstyd się do tego przyznać? I tak też czyta się tę książkę z wypiekami na twarzy, jak zakazaną szczenięcą fantazję, przerabianą w wyobraźni w niezliczonych wersjach a potem z otwartą szczęką, gdy dochodzi do pierwszego z kilku absolutnie nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Nikt nie wie, co się stało z gwiazdą pop Ericem Thornem Konto na Twitterze Zawieszone Komórka? Porzucona w śniegu, zakrwawiona i połamana Tessa Hart, fanka z agorafobią, zna prawdę, tyle że dni z hasztagiem EricThornObsessed ma już za sobą.

Przysięgła nigdy już nie dotknąć aplikacji Twittera Ale Snapchat to przecież bezpieczniejsze, prawda?

Po kilku miesiącach Tessa wychodzi z ukrycia, zmuszona do konfrontacji z zabójczymi konsekwencjami swojej przeszłości Jednak w pokoju przesłuchań każda odpowiedź rodzi jedynie kolejne pytania, aż do zupełnie nieoczekiwanego rozwiązania.

To właśnie od opisu tej książki wszystko się zaczęło. Dzięki jej opisowi i aktualnemu tematowi postanowiłam sięgnąć po te książki. 

Czy żałuję? Zdecydowanie nie.

Druga część książki rozpoczyna się niemalże w tym samym momencie, co kończy pierwsza część. 

Autorka zachowała swój styl pisania z poprzedniej części, dzięki czemu ponownie łatwo możemy dać się porwać historii i popłynąć z nią. Nieco mniej pojawia się rozmów z Twittera,  czy innego portalu społecznościowego, jak to miało miejsce w pierwszym tomie. Natomiast częściej pojawiają się tu transkrypcje zapisów rozmów policyjnych i cofania się do niedalekiej przyszłości. Akcja rozgrywa się w teraźniejszości, ale momentami cofamy się w przeszłość w celu wyjaśnienia pewnych kwestii. Dzięki temu mamy szerszy obraz wydarzeń i wiele rzeczy zostaje wyjaśnionych. 


Ponownie bohaterami są Tessaiw Erick i ponownie to oni są narratorami powieści. 

Po raz kolejny akcja książki obraca się w tematach mediów społecznościowych i ich wpływu oraz kształtowania na opinię publiczną. Bardzo łatwo jest manipulować i kontrolować ludzi za pomocą urządzeń komunikacyjnych. 

Mam tylko nadzieję, że książka nie będzie dawać przykładu innym jak można je wykorzystać.

Ciężko jest mi tu coś więcej napisać. Nie chciałabym przypadkiem wyjawić zbyt dużo z fabuły, by nikt z was nie domyślił się intrygi o tajemnicy. Trzeba przyznać autorce, że nutka grozy i tajemniczości towarzyszy nam niemal do końca książki. 

Kiedy myślimy, że już wszystko jest jasne, autorka postanawia jeszcze trochę namieszać. 

Bardzo dobrze napisana powieść, utrzymana w stylu młodzieżowym z elementami thrillera. 

Książkę polecam każdemu. Bez względu na to, czy ma dzieci, czy nie. Czy jest młody, czy stary. Temat, który pewnie już nigdy nie będzie nieaktualny. Musimy mieć świadomość niebezpieczeństwa jakie mamy w rękach. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar


8 komentarzy:

 1. Niby mi się podoba pomysł na fabułę, ale nie mam przekonania... Jakaś taka niezdecydowana jestem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy tom tej serii, jednak nie zrobił on na mnie w ogóle wrażenia. Gdy skończyłam od razu zapomniałam o czym ta książka tak naprawdę była. Dlatego nie zamierzam sięgać po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sięgnę po tę pozycję - już nawet dodałam na półkę :) Całe szczęście, że Legimi ma ją w swoim abonamencie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi naprawdę ciekawie, w sumie nawet bym spróbowała ją przeczytać, chociaż nie do końca wpasowuje się w moje gusta czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł wciągam na listę czytelniczą, powinien pomóc mi się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam pierwszej części. Bede musiala poszukać informacji o niej. Być może wtedy się skuszę 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie chyba poddałaś mi książki, które mogłyby mi się przydać, do pisania licencjatu :D O ile moja pani promotor przyjmie mój aktualny temat :D Albo wybierze jeden z dwóch ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z twoją opinią. Była to miła lektura. Muszę teraz sięgnąć po pierwszy tom, bo trochę rozpoczęłam od złej strony...

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger