"Powiedz, że zostaniesz" Beata Majewska

Myślałam, że "Obiecaj, że wrócisz" to będzie ostatni tom historii o mafii i zawirowaniach naszych bohaterów. Potem autorka zaskoczyła wiadomością że będzie dodatek. Czekałam na niego, bo ostatni tom, zostawił nas z bardzo niejasnym zakończeniem.

Zaskoczenie nastąpiło, kiedy książka już do mnie dotarła. Nie spodziewałam się, że ten "dodatek" będzie mieć trochę ponad 300 stron. Nie żebym narzekała. W końcu zakończenie historii na jakie zasłużyła cała seria. 

Każdą z nas ciekawiło jak dalej potoczyły się losy Brunona. Zastanawiałyśmy się kim jest tajemnicza Naira, która pojawiła się w epilogu ostatniej powieści. Ale czy mają wspólną przyszłość? Los tych dwojga będzie splatał kilka razy, by potem ponownie ich rozdzielić. Z kolei uczucie, które ich połączy nie będzie należało do łatwych.

W dalszych losach bohaterów pojawi się także siostra Nikity, Katarina Niekrasowa i jej przystojny i tajemniczy ogrodnik Timur. Ta para to dosłownie ogień i woda. Katia uwielbia rządzić i robi to w każdej dziedzinie życia, a Timur tylko się uśmiecha i wraca do swoich ukochanych roślin. W tym duecie wielkie znaczenie będzie  mieć syn Kati, Artem i córka Timura, Ksenia. Tych dwoje uknuje całkiem niezły pomysł. 

Jestem zadowolona z całości serii. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania. Nie nudzi i nie owija w bawełnę. Nie ma przesadnie długich, ciągnących się opisów. Bardzo na plus. Każda książka opowiada historię innego bohatera, ale gdzieś w tle przewijają się postaci z poprzednich części, dzięki temu książka ma swoją ciągłość i spójność. 


Kinga


Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar 
4 komentarze:

 1. Seria na pewno warta uwagi, siostra bardzo lubi twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie słyszałam o tej serii, ale jak widzę to idealna lektura na zbliżające się lato

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji czytać, nie znam też za bardzo twórczości autorki, więc czas zerknąć w końcu na coś, co napisała, poznać jej styl.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nazbierało mi się sporo zaległości jeśli chodzi o twórczość pani Beaty, a bardzo lubię jej styl.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger