"Pocałunek szpiega" Erin Beaty

Kapitan skrywający sekret. 


Szpieg wysłany z misją. 
Królestwo o włos od klęski.


Sage Fowler dowiodła już swojej wartości jako utalentowana swatka i przebiegły szpieg, teraz więc może cieszyć się zasłużonym spokojem jako guwernantka królewskich dzieci i czekać na Alexa, wyjeżdżającego na kolejne misje wojskowe. Kolejnym zadaniem kapitana Alexa Quinna jest wyszkolenie nowego oddziału – ale czy rzeczywiście tylko o to chodzi? 

Gdy Sage domyśla się prawdziwego celu tej misji, wykorzystuje okazję, by ponownie przysłużyć się królestwu, a przy tym towarzyszyć swojemu narzeczonemu.

Alex nie jest jednak zachwycony obecnością ukochanej na trudnej misji, zaś jej upór i jego skrytość tylko pogarszają sprawę. Jak poradzi sobie Sage, gdy zrządzeniem losu zostanie oddzielona od reszty oddziału i wbrew swojej woli zapuści się daleko na terytorium wrogiego kraju? Czy w nowym miejscu zdoła utrzymać – w sekrecie tożsamość własną i swojego podopiecznego? Tym razem nie tylko jej królestwo znajdzie się w niebezpieczeństwie…


„Wszystko wydaje się zabawne, kiedy uda ci się oszukać śmierć.”

Bardzo się bałam drugiego tomu. Z jednej strony czekałam na niego z niecierpliwością, z drugiej z kolei bałam sie tej historii. Głównie dla tego, że tom pierwszy zakończył się happy endem także nie do końca wiedziałam, czym autorka może mnie tu jeszcze zaskoczyć.
Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie kiedy od pierwszych stron zostajemy wrzuceni na głęboką wodę. Jeżeli myśleliście, że Sage będzie siedzieć pokornie w zamku, kiedy Alex wyruszy na tajemniczą i niebezpieczną misję to byliście w błędzie.
Sage jest ponadprzeciętne spostrzegawcza oraz inteligentna, a dodatkowo bardzo szybko potrafi łączyć fakty. Tym razem działa na polecenie kogoś innego niż król. Jak można było się tego spodziewać na misje wyrusza wraz z Alexem (ku jego ogromnemu niezadowoleniu). Oficjalnie wyrusza jako guwernantka swojego podopiecznego, nieoficjalnie ma  szpiegować. 

W tym tomie wyruszamy poza granice królestwa, do sąsiadów. Czy Sage znajdzie się w niebezpieczeństwie? Czy uda się jej wydostać?


„Jesteś tak bardzo zajęta odwadnianiem wszystkim swojej wartości, że nie zauważasz nawet, że on jest jedynym człowiekiem, któremu nie musisz niczego udowadniać.”


Bohaterzy nie są idealni. Są tacy jak my. Popełniają błędy, ranią się, kłócą, ale potrafią się też przeprosić i przyznać do błędu. W tym tomie ukazany jest trud uczuć. Także podczas walk. Dochodzi do kilku ważnych potyczek. I tak jak podczas każdej z walk niektórzy muszą ponieść największe poświęcenie, za królestwo, za współtowarzyszy. 

Świetnym posunięciem było wyprowadzenie nowych bohaterów do powieści, co dało powiew świeżości, ale wprowadziło też wiele zawiłości i tajemnic. Beaty nie byłaby sobą, gdyby w książce na każdym kroku nie czekała na nas tajemnica, spisek, intryga. Książka jest tym przesiąknięta. Trzyma w napięciu do samego końca. 

Książka jest bardzo dobrze poprowadzona. Fabuła nie straciła wigoru, akcji i szybkości. Duet Sage -Alex jest jeszcze bardziej wybuchowy i przepełniony każdym uczuciem. Są nie zastąpieni i dopełniają się w każdym calu. 

Jeżeli nie przekonaliście się po pierwszym tomie, uwierzcie mi, że w tym się zakochacie. Szybka akcja, spiski, intrygi, tajemnice. Wątek miłosny bardzo płynnie wpleciony w historię, nie wybija się na pierwszy plan, dzięki czemu możemy skupić się na wartkiej akcji. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar
23 komentarze:

 1. Jestem z bloga https://kasiabiblioterapia.blogspot.com.
  Myślę, że wielu młodych czytelników, polubi tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko młodych ;) ja do młodzieży już dawno nie należę, a książka bardzo wciąga.

   Usuń
 2. Rzadko się zdarza że 2 tom jest lepszy od 1. Ja lubie czytać serie by obserwować jak autor sie rozwija

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo rzadko. Zawsze się boję słynnej "klątwy drugiego tomu". Jednak tu widać rozwój autorki i bardzo dopracowana fabułę. Liczę, ze trzeci tom te z będzie dobry.

   Usuń
 3. Świetna książka! Bardzo mi się podobał pierwszy i drugi tom :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, ale jestem już zainteresowana drugim 😋.
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach! No ale najpierw pierwszy tom ... Tylko kiedy ją znajdę na to czas? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem co czujesz...dokładnie masz ten sam problem co ja.

   Usuń
 6. Seria przedstawia się nieźle i chyba się na nią skuszę przy odrobinie wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam tyle negatywnych opinii o pierwszym tomie, że teraz nie mam totalnie ochoty zagłębiać się w tą serię.
  Pozdrawiam,
  Klaudia z bloga http://czytaniejestmagiczne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka jak rodem z romansu historycznego, ale w sumie to moje guilty pleasure, więc... :D
  Podoba mi się recenzja i fabuła, więc przeczytam! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio? Tego skojarzenie jeszcze nie słyszałam 😁 koniecznie spróbuj :)

   Usuń
 9. Chciałam kiedyś przeczytać, ale przy natłoku innych książek tę odpuściłam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wybrać rzeczy ważne i ważniejsze. Także rozumiem

   Usuń
 10. Za dużo książek, za mało czasu😂

  OdpowiedzUsuń
 11. Hmm może być ciekawa. Co prawda nie wczytuje fantastyki ale w tym roku skłaniam się ku różnym gatunkom. Może kiedyś trafi w moje ręce 😉

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi się podobają okładki tej serii. Może kiedyś się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger