"Najpiękniejszy sen" Katarzyna Michalak

Wydawnictwo po raz kolejny postanowiło mi zaufać w kwestii recenzji książki.

Nie  było innej możliwości, bym się nie zgodziła. Jest to druga książka Katarzyny Michalak, którą miałam okazję czytać. Tym razem jednak zrobiłam drobny research nie tylko w jej książkach i gdzie jestem dokładnie w fabule, ale również poczytałam nieco opinii. 

Rzecz jasna nie jestem znawcą autorki i za taką się nie uważam i niestety nie miałam jeszcze okazji czytać jej poprzednich serii, które są tak wychwalane. Te dwie lektury, które miałam okazję czytać przypadły mi do gustu, więc pewnie poprzednie serie autorki będą lepsze, skoro wiele osób pisze, że poprzednie książki to zupełnie inny styl Pani Michalak.

Ale skupmy się konkretnie na tej powieści. Po moich krótkich poszukiwaniach doczytałam, że jest to już szósty tom tego cyklu i zarazem ostatni. Według mnie nie trzeba by było czytać poprzednich serii, by zagłębić się w lekturę, choć pewnie ułatwiłoby to rozeznanie się w bohaterach i jak doszli do tej chwili.

Co do samej fabuły. Jestem zadowolona z jej poprowadzenia. Wątki były spójne. Książka ukazująca zwykłych ludzi z ich codziennymi problemami i radzeniem sobie z nimi. Z własnego doświadczenia wiemy, że los bywa przewrotny i w życiu różnie się potrafi ułożyć. 

Książka ma na celu wywarcie na nas dużych emocji i autorce się to udaje, bo poruszone w niej zostały tematy, które każdego chwyciłyby za serce. Nie można przejść obok nich obojętnie. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że losy tych bohaterów musiały się ze sobą skrzyżować dużo wcześniej. 

Podsumowując książka mi się podobała. Szybko odnalazłam się w jej klimacie. Dodatkowo szkoda nie wspomnieć o pięknej okładce, która wręcz zniewala i nie trudno się domyślić, że jednym z głównych wątków będzie dziecko.

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Znak Jednym Słowem
 

8 komentarzy:

 1. okładka faktycznie urocza, nie można się na nią napatrzeć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zapisana na tę lekturę w bibliotece i czekam na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzje Kiti5 marca 2022 21:31

  Chętnie zwrócę uwagę na tę lekturę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jakiś czas temu inna pozycję tej autorki i byłam bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, muszę rozejrzeć się za nią w bibliotece.

   Usuń
 5. Nie podeszło mi pióro tej autorki, ale może kiedyś jeszcze skuszę się na jej książkę, czy właśnie na tę, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Paulina Kwiatkowska16 maja 2022 10:30

  Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio miałam okazji zapoznać się z tą powieścią. Całkiem dobrze wspominam ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger