"Zdradziecka królowa" Danielle L. Jensen

Kolejna z książek, którą czytałam już długi czas temu, a recenzja wpada dopiero teraz. 

Drugi tom i ostatni serii "Królestwo Mostu". Swojego czasu jedna z najbardziej wyczekiwanych kontynuacji. Nie ukrywam, że tom pierwszy zdecydowanie szybciej porwał mnie w swój świat. 

W tej części poznajemy kilku nowych bohaterów, którzy wzbogacają fabułę swoimi osobowościami. Nie obyło sie bez tajemnic, intryg. Tworzą one bardzo ścisłą sieć. 

Po raz kolejny autorka postawiła na dwutorową narrację, która jeszcze bardziej podkręca napięcie. 

Aren został wzięty do niewoli, a ona myślała tylko o tym by go uwolnić. Lara jest zdrajczynią i królową na wygnaniu. widziała jak ojciec podbija Ithicanę i nie była w stanie temu zapobiec. Gdy dowiaduje się, że jej mąż żyje, wie, że jest on przynętą na nią. A ona całkiem świadomie idzie prosto w jego stronę. 


Ryzykując życie na Burzliwych Morzach, wraca do Ithicany z planem, który pozwoli uwolnić króla, ale też wyswobodzi Królestwo Mostu spod władzy jej ojca i to z pomocą jego własnej broni. 

W krótkim czasie okazuje się, że ucieczka z pałacu w przeciwieństwie do dostania się do niego, jest niemal niemożliwa. W szaleńczej grze pojawia się coraz więcej graczy, a sojusznicy i wrogowie nieustannie zmieniają strony. Lara musi mieć świadomość, że najbardziej niebezpieczny może okazać się dla niej ten mężczyzna, którego próbuje uratować. 

Na samym końcu musi podjąć decyzję dla kogo i czego walczy.

Jedynym minusem, ale jednak dość znacznym jest samo zakończenie, które z jednej strony jest takie jakie się spodziewałam, ale z drugiej strony niczego konkretnego nam nie wyjaśnia i nie wiemy nic, prócz tego co się stało z głównymi bohaterami. 

Trzeba przyznać, że akcja jest wartka i trzyma w napięciu. Książka nie jest przewidywalna, więc czytało mi się ją niesamowicie przyjemnie i z ciekawością, choć początki były nieco trudne. Dużym plusem jest czarny humor, który potrafi zaskoczyć w niespodziewanych momentach. 

Niesamowicie poprowadzona narracja, świetne sceny walk, akcja, która trzyma w napięciu, dobrze dopracowani i ciekawi bohaterowie, dodający opowieści całej palety barw. To wszystko spowodowało, że miło spędziłam przy książce czas, przeżywając te same rozterki co oni i ciesząc się z każdego małego zwycięstwa. 


Kinga

 19 komentarzy:

 1. Czytałam inną serię autorki, była super. Na tę mam ochotę i na pewno ja nadrobię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzednia seria autorki podobała mi się jeszcze bardziej, więc czekam na jej kolejne książki.

   Usuń
 2. Nie przepadam za taką, hm, dość polityczną fantastyką. Widzę jednak, że to całkiem niezłe kontynuacja serii. Nie znam cyklu i raczej nie planuję go rozpoczynać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że zupełnie nie przypadł mi do gustu styl i pomysły tej pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka bardzo mi się podobała, niesamowicie mnie wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoja pozytywna opinia tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że koniecznie powinnam wciągnąć te książki na listę czytelniczą. :)

   Usuń
 5. Przyjemnie spędziłam czas z tą serią, ale i tak najbardziej lubię debiutancką serię autorki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki autorki bardzo mi się podobają, ta niepewność, miłość, zdrady. Super.

  OdpowiedzUsuń
 7. Siostra świetnie odnajduje się w takich młodzieżowo-fantastycznych klimatach. Polecę jej ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego typu książki chętnie czytam wspólnie z moją młodzieżą, lubię, kiedy później wymieniamy się wrażeniami po spotkaniu z książkami. :)

   Usuń
 8. Pierwszy tom wywarł na mnie spore wrażenie, ten trochę mniejsze, ale i tak jest super.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czasem decyzja by opowiedzieć sie po konkretnej stronie jest trudna bardzo trudna. Okładka ładna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że im więcej się wie, tym trudniej taką decyzję podjąć.

   Usuń
 10. Ta przygoda czytelnicza, podobnie jak pierwszy tom, jeszcze przede mną, a ponieważ lubię wchodzić w takie klimaty, to chętnie podchwytuję pomysł na przyjemne spędzenie czasu z książką. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam książki tej autorki, tej serii jeszcze nie znam ale nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytałam wszystkie książki autorki wydane w Polsce i lubię jej twórczość.

   Usuń
 12. Jeszcze nie miałam przyjemności zapoznania się z twórczością autorki. Książka wydaje się interesująca i zapiszę sobie na listę książek, które chce przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie coraz większa chęć na tego typu przygody czytelnicze, nieco zaniedbałam te klimaty ostatnio buszując w innych. :)

   Usuń
 13. wiele razy byłam rozczarowana zakończeniem, chociaż książka wydawała się genialna, tej też dałabym szansę, bo wydaje się całkowicie w moim klimacie

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger