"Layla" Colleen Hoover


 Byłam bardzo mile zaskoczona dostając propozycję z wydawnictwa, czy miałabym ochotę przeczytać i zrecenzować kolejną książkę Colleen  Hoover.

Autorkę znam i nie jest to pierwsza powieść, którą mam przyjemność czytać. Nie mniej te przygody czytelnicze kończyły się z różnym skutkiem. Raz bardziej udane, raz mniej. Tutaj poczułam się niesamowicie zaintrygowana. Oczekiwałam całkiem dobrego thrillera. Przyznam się Wam, że Hoover zaskoczyła mnie i nie spodziewałam się wątku, którego po autorce się nie spodziewałam.

Layla oczarowałam Leedsa swoją szczerością i bezpośredniością. Muzyk już od pierwszej chwili czuł, że łączy ich wyjątkowa więź. Po pierwszej wspólnie spędzonej nocy oboje byli pewni, że są bratnimi duszami, że będą razem już do końca życia…

Jednak ktoś ma inne plany i próbuje zabić Laylę. Dziewczyna przez wiele tygodni dochodzi do siebie po brutalnym ataku. Niestety jej psychiczne rany nie goją się równie szybko jak fizyczne. Leeds ma wrażenie, że to zupełnie inna kobieta niż ta, w której się zakochał. Aby ratować ich związek, zabiera ukochaną do pensjonatu, w którym wszystko się zaczęło. Tam Layla zaczyna czuć się jeszcze gorzej, a jej dziwne zachowania coraz bardziej się nasilają. A to tylko niektóre z wielu niewytłumaczalnych zdarzeń w pensjonacie…

Leeds musi podjąć trudną decyzję. Wie, że jeśli dokona złego wyboru, może zaszkodzić nie tylko Layli.

Na początku nie mogłam się wgryźć w historię. Czegoś mi brakowało, choć wstęp był mocny i bardzo dobrze rokowało na dalszą historię. Jedyny minus tej historii jest taki, że brakuje tam jakiejkolwiek informacji, że książka ma w sobie coś z paranormal. Jest to o tyle istotnie, że nie każdy mógłby się odnaleźć w takiej tematyce. Mi akurat osobiście nie przeszkadzało, bo lubię podobne klimaty. 

Książka sama w sobie była dobra, niestety nie mogę za dużo napisać, bo zepsuję wam całą zabawę. Warto sięgnąć, autorce udało się mnie zaskoczyć, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i takiego zakończenia. Tym bardziej, że cały czas obstawiałam kogoś innego. 

Kinga

                Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Otwarte

19 komentarzy:

 1. Jesli udało się autorce cię zaskoczyć to z pewnością warto sięgnąc po tę pozycję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyczekujemy tego przyjemnego dreszczyku zaskoczenia, czy to w kryminałach, thrillerach, czy powieściach lżejszego kalibru. :)

   Usuń
 2. Czasem ciężko wgryźć się w daną historię, ale kiedy rozkręca się, cieszymy się, że daliśmy książce kredyt zaufania. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę autorki i jakoś nie przekonała mnie do kolejnych. Jestem zaskoczona, że w tej powieści są elementy paranormal. Czuję się zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórczości autorki nie znam, ale właśnie elementy paranormal są tym, co najbardziej przyciąga mnie do tej książki. :)

   Usuń
 4. Lubię być w taki sposób zaskakiwania, gdy akcja obierze nieoczekiwany kierunek lektura nabiera wyjątkowego charakteru.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać tej książki, ale w końcu musze po nią sięgnąć bo książki Hoover uwielbiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach i liczę na to, że spodoba mi się tak bardzo jak inne książki Autorki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Sporo osób poleca tę powieść dla miłośników thrillerów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książka, słyszałam już o niej. Chciałabym ją przeczytać, ale jak zwykle brakuje czasu na wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 9. znam takie książki, które są tak dobre, że zdradzenie chociaż fragmentu fabuły jest odbieraniem przyjemności innym czytelnikom ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Czasem nie da się uchylić nawet rąbka tajemnicy.

   Usuń
  2. Dokładnie, dlatego staram się nic nie zdradzić z fabuły, kiedy spisuję wrażenia czytelnicze po spotkaniu z nimi, tak aby nie odbierać innym elementów zaskoczenia. :)

   Usuń
 10. Ta książka jeszcze przede mną, będzie to też moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam tę książkę w niedługich planach czytelniczych :).

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze nie czytałam żadnej książki tej autorki, ale chętnie to zmienię, gdyż czytam o jej twórczości wiele pozytywnych opinii. Chętnie dowiem się także, czym zaskakuje czytelników "Layla" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem wielką miłośniczką książek Hoover, jestem ciekawa tego zaskakującego zakończenia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam książki Colleen Hoover, ale tej jeszcze nie czytałam. Muszę nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też te przygody czytelnicze jeszcze przede mną, kiedyś w końcu umówię się z nimi na spotkanie. :)

   Usuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger