"Flying high" Bianca Iosivoni

Kolejne zakończenie serii, które miałam okazje czytać w tym roku. 

Tym razem jest to zakończenie historii Hailee i Chase'a, na które, całe szczęście, nie musieliśmy długo czekać.

Hailee skrywa ogromną tajemnicę, Mroczną i ponurą, i której nikt nie wiedział i  , co jest nikt nie powinien się o niej dowiedzieć. A już na pewno nie Chase. Jednak ona nie chce już dłużej udawać. Ma świadomość, że wpadła po same uszy, co jest wbrew jej wszystkim wcześniejszym planom. Była przekonana, że straci Chase'a. Wiedziała to od pierwszej sekundy kiedy go poznała. Ale on nie dał się sławić. Z każdym uśmiechem, każdym dotykiem i każdą kolejną spędzoną chwilą chłopak coraz bardziej podbijał jej serce.

Czy mają szansę? A może? oboje muszą zdać sobie sprawę, że sama miłość nie wystarczy, by dwoje ludzi  mogło być razem?

Kontynuacja i jednocześnie zakończenie opowieści o Hailee. Kolejna niezwykle emocjonująca i przepełniona emocjami książka, poruszająca wiele trudnych tematów.

Większość książki jest opowieścią o radzeniu sobie ze stratą i z pustką po starcie bliskiej osoby. kto nie czytał poprzedniej części, uwaga , mogą się zdarzyć spoilery.

Hailee była tą spokojniejszą siostrą, która nigdy się nie wyróżniała i postanowiła to zmienić. 

Ale ci się będzie działo dalej, kiedy skończą się zadania do odhaczenia? Jak zacząć żyć na nowo? Dla siebie?

Pobyt w Fairhood okazuje się być dla niej lekarstwem, o którym nie zdaje sobie sprawy, dopóki z niego nie wyjeżdża.

Dla bohaterów nadchodzi czas trudnych wyborów i decyzji. Muszą jednak im sprostać, by zrozumieć siebie i swoje uczucia. 

Autorka w książce porusza niesamowicie trudne tematy. Począwszy od lęku społecznego, na którego cierpiała główna bohaterka zanim wyruszyła w podróż. Śmierć i utrata bliskiej osoby, następnie żałoba i sposób radzenia sobie z nią. 

Każdy z nas przeżywa żałobę na swój sposób, każdy będzie podchodził do tego w inny sposób. Jedni będą potrzebować ciszy i spokoju, drudzy z kolei będą chcieli znajdować się w towarzystwie najbliższych, jeszcze inni od razu pójdą na terapię,a kolejni będą udawać, że wszystko jest w porządku. Tylu ilu ludzi, tyle różnych reakcji.

Niezaprzeczalnym faktem jest to, ze między bliźniętami istnieje pewna więź. Coś, czego my nie zrozumiemy. Co zatem się dzieje, kiedy jedno z bliźniąt umiera? Czy drugie nie będzie chciało di niego dołączyć? Pomimo chęci życia zapewne pojawią się myśli samobójcze, które do dzisiaj są wielkim tematem tabu.

Pamiętajcie, że z depresją walczą zazwyczaj osoby (na pozór) najsilniejsze i śmiejące się najgłośniej z nas wszystkich, a my nie zauważamy to zbyt późno. 

W książce autorka porusza także temat poważnej choroby genetycznej, jaką jest mukowiscydoza i pogodzenie się  z tym, że przy tej chorobie, czasu mamy raczej mniej niż więcej. 

Pojawia się też wątek uzależnień. ten, ani powyższy watek nie zostały specjalnie rozbudowane, nad czym nieco ubolewam, bo byłyby ciekawym dodatkiem. Rozumiem natomiast, że głównymi tematami w książce jest strata bliskiej osoby i żałoba z tym związana. 

Charakter książki jest zdecydowanie bardziej smutny niż poprzedniej, ale jednocześnie wymusza na nas chwilę zatrzymania i refleksji.

Czas nie leczy ran, on pozwala przyzwyczaić się nam do bólu, z którym będziemy musieli żyć. Jednak w każdej ciemności można dostrzec promyk słońca. To on nie pozwala Hailee się poddać i to on pozwala jej odkryć samą siebie na nowo.

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar17 komentarzy:

 1. podoba mi się to, co napisałaś na końcu o bólu. jeśli chodzi o samą książkę to nie sądziłam, że może poruszać tak trudne tematy

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze poprzednich tomów, ale nie wykluczam zapoznania się z całością, skoro jest już dostępna w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej serii, ale na razie nie mam jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie przekonała mnie ta seria do siebie. Chwilowo mam dość tego typu książek, ale może kiedyś po nią sięgnę, jak będę miała czas i ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat poważny i niestety na aktualny stan nie najlepszy dla mnie - choć przyznam że może komuś się spodobać. W końcu to zakończenie serii więc miłośnicy zakochani w początku z chęcią zakończą przygodę z przytupem - nawet jeśli takim cichszym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Temat żałoby i jej ukazania w książce bardzo mnie zaciekawiły, zwłaszcza że to temat często marginalizowany i zamiatany pod dywan. Nie znałam wcześniej serii, ani nawet autorki, ale myślę, że mogłyby przypaść mi do gustu :) Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 7. To zdecydowanie książka dla mnie. Żałoba i trudne tematy w niej poruszone na pewno sprawiłyby, że ta historia mocno zapadłaby mi w pamięć. Bardzo chciałabym ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli seria jest już wydana w całości to ja chętnie się za nią zabiorę :) lubię takie historie czytać ciągiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też preferuję taki styl czytania, gromadzić wszystkie tomy, a później oddać się zaczytaniu. :) Jednak nie zawsze się to udaje, czasem wiele lat trzeba czekać na kontynuację.

   Usuń
 9. Ksiązka chyba bardziej dla młodzieży,ale czasami z takiej literatury naprawdę da się wyciągnąć cenne życiowe wskazówki i refleksje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie takich z przesłaniem książek poszukuję dla mojej młodzieży. :)

   Usuń
 10. Świetnie, kiedy serie domykają się z końcem roku, można już w styczniu startować z nowymi przygodami czytelniczymi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Lubię gdy jest wydana cała i można od razu zapoznać się z całością.

   Usuń
 11. Zamówiłam tę serię do biblioteki, więc jest duża szansa, że nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję ukończenia kolejnej serii, koniec roku to świetny moment na coś takiego. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie jest to lekka książka, porusza ciężkie tematy, o których nam samym ciężko rozmawiać... Z chęcią bym ją poznała bliżej...

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka z pewnością jest godna przeczytania, ale w okresie świątecznym ją odpuszczę, bowiem przy kominku wolę czytać lekkie powieści

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger