"Someone new" Laura Kneidl

Czułam, że na tej autorce się nie zawiódę. Poprzednie dwie książki w punkt wpasowały się w moje gusta czytelnicze. Co do jej nowej książki miałam duże oczekiwania. Nie wiedziałam tylko jak bardzo uda się jej mnie zaskoczyć.
Naszą główną bohaterką jest Micah, która jest córka zamożnych i wpływowych prawników oraz siostra Adriana, który z powodu swojego homoseksualizmu musiał opuścić dom rodzinny. 

Dziewczyna ma dosyć chorej rodzinnej atmosfery, nie chce dalej mieszkać z rodzicami, więc postanawia się wyprowadzić. 

Po przeprowadzce nie może uwierzyć, że spotkał ją taki zbieg okoliczności, kiedy okazuje się, że jej nowym sąsiadem jest Juliwm, chłopak który kilka tygodni temu stracił przez nią pracę. 

Micah przez cały ten czas czuła się fatalnie z tego powodu. Poza tym sam chłopak jest dla niej zimny, nieprzystępny i nie daje jej szansy na przeprosiny. 

Nie da się ukryć, że im bardziej Juliam jest wycofany i tajemniczy i stara się za wszelką cenę odepchnąć Micah, ta jest nim coraz bardziej zaintrygowana i za wszelką cenę chce się do niego zbliżyć. 

Przez ten czas odkrywa, że Julian trzyma na dystans wszystkich ludzi, nie tylko ją. 

Skrywa tajemnicę z przeszłości, która może spowodować, że dziewczyna spojrzy na niego w zupełnie innym świetle. 

Pierwsze wrażenie naszej głównej bohaterki może być mylące. Typowa bogata panienka z dobrego domu? Nic bardziej mylnego. Jest sympatyczną dziewczyną z sercem na dłoni. Wbrew wszystkiemu i wszystkim chciała, by jej rodzina była cała, kompletna. 

Julian to niesamowicie dobrze dopracowana postać. Jego portret psychologiczny jest niesamowicie dobry. Do samego końca autorce udało się ukryć tajemnicę. Gdy jego sekret wychodzi na światło dzienne poczułam się ogromnie zdziwiona, ale zaraz potem nadeszła fala zrozumienia i w pewnej części współczucia, że musiał przez to wszystko przejść. 

Książka przepełniona całą paletą emocji. Laura Kneidl porusza wiele kontrowersyjnych i trudnych tematów. Pierwszym z nich są trudne relacje z rodzicami. Nie chodzi tu bynajmniej o konflikty z dorastającymi dziećmi. Chodzi tu raczej o warunkową miłość rodziców, to znaczy taką, że kochają Cię tak długo, do kiedy pasujesz do ich wyobrażenia o rodzinie. Osobiście czułam się przygnębiona, bo ja zawsze mogłam liczyć na swoich rodziców i chcę stworzyć taką rodzinę moim synom by wiedzieli, że jakiekolwiek podejmą wybory będą akceptowani. 

Wątek homoseksualizmu Adriana nie został rozwinięty, ale podejrzewam, że autorka nie chciała nikogo pominąć, ale wątek główny książki krąży wokół innego, równie kontrowersyjnego tematu. 

Nie liczcie na łatwą, szybką i przyjemną lekturę. Jest to książka, która zdecydowanie daje do myślenia. Zmusza nasdo do, zatrzymania się i zastanawiania nad nami. Wyjątkowa powieść, która, uwierzcie, pozostanie z Wami na dłużej. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar
10 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie paleta uczuć i ten temat relacji w rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest to książka na szybki i lekki wieczór, ale niewątpliwie na jesienne popołudnie już tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Juz sama okładka jakoś mnie przyciąga. To może być fajna lektura na wieczór

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, okładka naprawdę ładnie się prezentuje, lubię takie artystyczne malarskie oprawy graficzne. :)

   Usuń
 4. Wędrówki po kuchni7 sierpnia 2020 18:08

  Ja zdecydowanie mam ochotę przeczytać tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę kojarzę, ale nie miałam okazji jej czytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tytuł powinien zainteresować moją córkę, chętnie w takich klimatach buszuje, zatem podsunę jej pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Spodziewałam się czegoś zupełnie innego a zapowiada się prawdziwie intrygująca lektura

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jestem jej bardzo ciekawa, tytuł zapisalam :)

   Usuń
 8. Książka może mnie zainteresować. Różnie jest w życiu, ale szacunek dla drugiego człowieka na pierwszym miejscu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger