"Dream Again" Mona Kasten

Ostatni tom serii Dream od Mony Kasten. Całkiem dobra i udana seria Young Adult. 

Ta część opowiada historię Jude Livingstone, siostrę Erica oraz Blake'a Andrewsa. 

Ona i Blake byli kiedyś parą, ale dziewczyna postanowiła wyjechać do Los Angeles i zostawić chłopaka, czego on nigdy jej nie wybaczył. 

Teraz wraca do brata do Woodshill. W Kalifornii straciła nie tylko oszczędności, ale też dumę i marzenia o karierze aktorskiej. 

Przejeżdżając do brata nie spodziewa się, że drzwi do mieszkania otworzy jej eks. Od progu daje jej jasno do zrozumienia, że nie jest tu mile widziana. 

To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorką. Ma fajny lekki styl, ddzięki czemu jej książki czyta się szybko i przyjemnie. Każda część z serii niosła ze sobą jakieś przesłanie. 

Dobrym plusem w tej części jest to, że możemy ją czytać bez znajomości poprzednich części. Oczywistym jest, że wcześniejsze tomy bardziej rozjaśniają naki niektóre sytuacje, ale cała powieść jest prowadzona w przemyślany sposób. 

Jak wspomniałam wcześniej bohaterami książki są Jude i Blake. TegoTego drugiego mieliśmy okazję poznać. W poprzedniej części. Jawił się nam jako typowy sportowiec. W tej części poznajemy go z zupełnie innej strony. Został bardzo skrzywdzony. Minęło klika lat, a on nadal z tym walczy. 

Jude to typ osoby, która wydawać by się mogło, że się nie poddaje. Sytuacje, które ją spotkały w Los Angeles przeważyły szale wróciła do brata. Niestety te wydarzenia, które miały tam miejsce odbiły się na niej bardzo mocno. 

Nie może pogodzić się z tym, że jej kariera aktorska zakończyła się w taki sposób. 

W tej części momentami miałam wrażenie, że książka jest trochę przegadana, przez co miało się wrażenie, że powieść się ciągnie. Ciekawie zaczęło robić się dopiero za połową książki. Kasten wplotła też tu kilka dodatkowych wątków, dzięki czemu powieść nie jest aż tak nudna i monotonna. 

Dobrze spędziłam przy niej czas. Myślę, że każdy fan Yong Adult znajdzie coś dla siebie. 


Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar


10 komentarzy:

 1. Widzę, że coś dla mojej żeńskiej części młodzieży, chętnie podrzucę córce pod rozwagę, mam nadzieję, że nie zauważy tego przegadania. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem wielką fanką opowieści Mony Kasten! Naprawdę fajna lekka książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że seria jest warta uwagi. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam Hope again bardzo mi się podobała, lekka i przyjemnie romantyczna lektura, po pozostałe tomy też chętnie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę, a ja chyba jeszcze niczego tej autorki nie czytałam... 🙈🙈🙈

  OdpowiedzUsuń
 6. ZAciekawiłaś mnie książką, lekki styl autorki pozwala napewno szybciej i przyjemniej czytać

  OdpowiedzUsuń
 7. Seria zapowiada sie dość ciekawie, więc chyba godna uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardziej coś dla mojej córki, jak dla mnie, ale dzięki za opinię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To chyba coś dla mojej siostrzenicy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger