"Blada Śniąca" Samantha Shannon

Śniący wędrowiec właśnie się narodził.

W sercu niebezpiecznego Londynu grasuje złośliwy poltergeist – musi zostać pojmany, zanim na ulicach stolicy wybuchnie chaos. Tutaj światek przestępczy rządzi się własnymi zasadami, a rywalizujące gangi nie zatrzymają się przed niczym, by zdobyć tak wspaniały łup.

Szesnastoletnia Paige Mahoney pracuje dla Jaxona Halla, najpopularniejszego mim-lorda w mieście. Jaxon podejrzewa, że dziewczyna nosi w sobie potężną moc, która dotąd jeszcze się nie ujawniła.

Może złapanie poltergeista to właśnie szansa Paige na zabezpieczenie swojej pozycji w gangu Jaxona – Siedmiu Pieczęciach?

Blada Śniąca to prequel bestsellerowego Czasu Żniw. Poznajemy początkującą i niepewną siebie Paige, która jeszcze nie opanowała swoich umiejętności. Odbiera twardą lekcję życia od Zwierzchnika i stara się przypodobać Jaxowi. Wkracza do świata, który ma się stać jej nowym domem.

Autorka zaczęła tworzyć niesamowitą serię. Zadeklarowała się na aż siedem tomów. Trzeba przyznać, że czeka ją mnóstwo pracy i wysoka poprzeczka, którą samą sobie postawiła. 

Mimo to, niedługo będziemy mogli czytać jej kolejną powieść, która będzie początkiem nowej serii. 


Nie mniej, Shannon, pomyślała też o fanach "Czasów Żniw" pisząc nowelkę, która zaczyna cykl.  Nowelki to niesłychanie miły dodatek do serii. Ta nie wsnii nic nowego, ale pokazuje nak początki Paige w Syndykcie i zawarła w niej "inicjację" naszej bohaterki jak udało jej się wejść w łaski Jaxona i jak została jego faworytą. 

Dla fanów Samathy bedzie to miły dodatek i osłodzenie cczasu na kolejny tom. Dla tych którzy jeszcze nie rozpoczęli swojej przygody z "Czasem Żniw", polecam zacząć właśnie od tego. 

Kinga 


5 komentarzy:

 1. Uwielbiam "Czas żniw" więc ta nowelka jest zdecydowanie dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygody czytelnicze, które mogą zainteresować moją młodzież, chętnie podrzucę im pomysł cyklu pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawił mnie pomysł z nowelką w tej książce. Rzadko spotyka się takie zabiegi czytelnicze. Super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczęłam kiedyś czytać "Czas Żniw" w którym zaczytywała się moja siostra, lecz mnie, przyznam szczerze, nie porwał, porzuciłam więc dalszą lekturę. Jeżeli jeszcze kiedyś wrócę do serii, będę pamiętała, by zacząć od tej pozycji! :)
  Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę wrócić d tego cyklu, bo pamiętam, jakie emocje we mnie wywołał!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger