"Srebrny łabędź" Amo Jones


Madison Montgomery to typowa dziewczyna z bogatego domu. W życiu nastolatki wszystko się zmienia, kiedy jej matka dopuszcza się zbrodni, a potem popełnia samobójstwo. Wybucha skandal, przez który dziewczyna znajduje się na językach wszystkich. Gdy ojciec Madison ponownie się żeni, zapada decyzja o przeprowadzce, a dziewczyna trafia do prywatnej szkoły. Mogłoby się wydawać, że to jej szansa na nowy start…


Madison przekonuje się, że mury szkoły skrywają straszne tajemnice, a wszystkimi uczniami rządzi grupa dziesięciu niepokornych chłopaków. Elite King’s Club rozsiewa wokół siebie aurę tajemniczości i terroru. Chociaż dziewczyna nie chce wierzyć plotkom na ich temat, zaczyna mieć wątpliwości, kiedy wpada w oko przywódcy elitarnego klubu. Okazuje się, że Bishop zaczął na nią polowanie.Dlaczego członkowie Elite King’s Club nienawidzą Madison, a mimo to dyskretnie pilnują jej bezpieczeństwa? Co stało się z poprzednią dziewczyną, która związała się z jednym z nich? Dlaczego te wszystkie mroczne tajemnice są tak niebezpiecznie pociągające?

Uprzedzam już na początku. Ta książka jest bardzo mrocznaz brutalna, drastyczna, naprawdę porąbana. Jeżeli nie lubicie takich książek to już w tej chwili możecie przestać czytać moją recenzję i nie...nie obrazę się;)

W tej książce jest wszystkiego więcej i wszystkiego bardziej: seksu, dużo "niegrzecznego" seksu, przemocy, brutalności, czyli jak sama autorka określiła swoją powieść "more f*cked". 

Książka kwalifikuje się w do Young Adult , bo to w sumie uczniowie i liceum, ale zdecydanie robią rzeczy dozwolone od lat 18. Moim zdaniem nie powinny jej czytać osoby poniżej osiemnastego roku życia. Po pierwsze, treści tak zawarte nie nadają się dla młodych osób, które nie mają ukształtowanego poglądu na świat, po drugie, co niektórzy mogliby sobie spaczeć poglądy ba niektóre rzeczy. 

W książce znajdziemy tradycyjne schematy hate-love, bad boy'a, elitarna szkoła i elitarny klub do którego wstęp mają tylko wtajemniczeni. Nagle w tym wszystkim pojawia się ona - Maddison. Wtedy rozpoczyna się mroczna gra, w którą "bawią się" chłopcy. 

Amo Jones ma lekki styl, w jej pisaniu czuć pewną lekkość i przyjemność z tworzenia fabuły i kreowabia postaci. Cała seria to dark erotyk. Sceny seksu sa wulgarne, ostre, kontrowersyjne, ale przekonałam się, że autorka nie boi się przekraczać kolejnych granic, ona posunęła się o krok dalej i sama je ustawia. 

Książka jest bardzo tajemnicza. Chłopaków z Elite Kings Club bardzo trudno rozgryźć. Wiedzą o czymś, co nam jako czytelnikom wymyka się w ostatniej chwili. 

Zakończenie książki było "za szybko". Cała akcja rozegrała się w zastraszająco szybkim tempie. Nie wiem, co chciała tym zyskać autorka. 

"Srebrny Łabędź" to powieść, którą rzesza osób krytykuje za brutalność, za przemoc, za przedmiotowe traktowanie koniet, za brak szacunku dla nich, ich poniżanie. 

Nie możemy zapomnieć o obłędnie okładce. Graficy batdzk się postarali. Jest niesamowita. 

Prawda jest taka, że tę powieść albo pokochacie, albo znienawidzicie. Takie klimaty są bardzo specyficzne i albo się je lubi, albi unika jak ognia. 

Mimo wszystko wydaje mi się, że każdy sam powinien wyrobić sobie zdanie na temat danej pozycji po jej przeczytaniu lub po prostu po podjęciu takiej próby. 

Także, odważycie się?

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Kobiece


10 komentarzy:

 1. Z chęcią w wolnej chwili ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten tom to jest nic. Kolejne dwa to też jest nic. Malum obie części to są kobyły! Czekam właśnie na historię o moim mężu Brantley'u którą AMo piszę, chociaż na razie inne książki ma zaplanowane z premierami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli jest mroczna i brutalna to nie potrzeba mnie więcej zachęcać, lubię czytać powieści w takich klimatach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, zdecydowanie ani wiekiem ani gatunkiem nie jest to książka dla mnie. A szkoda, bo myślałam po tytule, że to jakaś dobra fantastyka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tę książkę i mi pierwszy tom się podobał, drugi już był słabszy a trzeci jeszcze przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. O rany... już pokochałam tę historię. To będzie chyba pierwsza książka, którą wykupię na Legimi (nie mam jej w abonamencie :( ) . Strasznie mnie zaciekawiłaś i bardzo mam ochotę poznać tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tytuł chętnie podsunę pod rozwagę mojej młodzieży, powinien ją zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak skończę stosik wstydu, to czemu nie ;) Bo na razie mam wrażenie, że w ogóle się nie zmniejsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie odważę się, a raczej po prostu nie sięgnę, bo nie znoszę erotyków. Nuda jak dla mnie. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. nie często sięgam po erotyki, ale temu dałabym szansę :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger