"Nieujarzmiona przeszłość" Tillie Cole

Książki z serii Kaci Hadesa są chyba najbardziej wyczekiwanymi tomami z działu romans. Zawsze z wielkim wyczekiwaniem sprawdzam zapowiedzi wydawnictwa , czy coś się nie pojawia. 

Kiedy w zapowiedziach ukazał się szósty tom, ja już widziałam, że będę musiała go przeczytać. 

Uwielbiam Tillie Cole i jej styl pisania. Książki jej autorstwa pokrywają mnie totalnie i bezgranicznie. Do tej pory udało się to tylko autorom piszącym fantastykę. 

Po raz kolejny  wchodzimy w świat słynnego gangu motocyklowego. Wydarzenia nie stoją w miejscu, ale gnają dk przodu. Zmienią się jedynie główni bohaterowie opowiadający historię. Tak jest i w tej części. Tu jednak czeka nas niespodzianka, bo czeka na nas nie dwóch głównych bohaterów, a trzech. Historie tu przedstawione będą dotyczyć Elysii "Sii" Willis, siostry Kylera oraz Husha i Cowboya, nierozłącznych "braci" w gangu i życiu. 

Sia wiedzie samotne życie. Nie może inaczej. Kocha swojego brata, który jest zastępcą Katów, ale nienawidzi ani gangu, ani zasad jakie w nim panują. Nikt nie widział o jej istnieniu, bo była wychowywana przez matkę w sekrecie i tajemnicy przed jej ojcem. Kiedy matka ginie w tragicznych okolicznościach ta ppstanawia się zbuntować przeciwko zasadom gangu i stawia na swoim. Konsekwencje swoich czynów odczuwa wiele lat później i musi żyć w ukryciu. Jednak przeszłość nie daje o sobie zzapomnieć i staje się teraźniejszością. 

Valan "Hush" Durant i Aubin "Cowboy" Breaux nareszcie zaprzestali styl życia nomadów i zamieszkali w głównej siedzibie Katów. Żyją względnie spokojnie, ale ck jakiś czas na powierzchnię wypływa przeszłość, dlaczego musieli uciec z Luizjany. 

Kiedy nad Klubem wisi groźba wojny, Hush i Cowboy otrzymują zadanie, by chronić siostrę Kylera. Tak jak bardzo z entuzjazmem podchodzi do tego Cowboy, tak Hush stawia widoczny opór. 

Valan to mężczyzna z bliznami, tymi na ciele i na duchu, ciężka przeszłość, mroczna tajemnica, którą zna tylko Aubin, jest jedyną osobą, która go zna. Jednak na jego drodze stanęła Sia, której udaje się przebić przez zbudowane przez niego mury, pomaga jej w tym Cowboy. 

Oni wiedzą, że są rodziną i muszą trzymać się razem. 

Elyisa "Sia" Willis jest zupełnie inną bohaterką, niż dziewczyny, które do tej pory występowały w poprzenich częściach. Jest to związane z tym, że Sia jest siostrą Kata, zna klub, ale też nie żyła w sekcie, tylko w normlanym świecie. Jednak od kilku lat była zmuszona się ukrywać. Zna swoją wartość i nie zamierza słuchać się nikogo, a już na pewno nie swojego brata. 

Nasi bracia Nomadowie mają wspólną przeszłość, ich początki nie były udane. Hush miał całe życie ciężkie i zawsze pod górkę. Dzięki pomocy swojego przyjaciela udało mu się podnieść i ruszyć naprzód. 

Ten tom różni się od pozostałych. Mamy trzech głównych bohaterów i między nich podzielona jest narracja. Historia w tej książce toczy się dalej, swoim stałym rytmem. 

Autorka poraz kolejny w historię wplotłs poważne tematy. Ocieramy się tu o rasizm, ale ten najgorszy, przebierający najgorszą formę i twarz, poczucie wyższości, brak współczucia, empatii, morderstwa w imię wyższych idei. 

Tillie Cole ma niezły dar. Nie umiem tego określić, ale jej książki mimo, że podszyte seksem, lubieżnością i ekstrawaganjcą potrafią wzruszyć, chwycić za serce i roztrzaskać duszę. 

Autorka ma niezwykle lekki styl pisania, dzięki czemu jej książki czyta się szybko, ale i niezwykle przyjemnie, bo jej historie porywają i pochłaniają całe nasze jestestwo. 

Ja osobiście jestem zauroczona autorką. Moim zdaniem bardzo na plus wychodzi jej pisanie serii i wplatanie w nie tematów tabu i życiowo trudnych, bolesnych, które z różnych przyczyn są przemilczane. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Editio Red


6 komentarzy:

 1. Czytałam i zakochałam się w tej książce. Tutaj ten trójkąt miłosny nie jest bardzo nachalny ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam całą serię! A teraz Tillie Cole piszę jeszcze bardziej kontrowersyjne pozycje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ja paczę, kolejny tom jest. Może kiedyś... Jednak to szybciej będzie trzeba przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemne uczucie, kiedy styl pisania autora do nas przemawia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już gdzieś się spotkałam z tą serią i książką na blogach i mam ją na liście do przeczytania, bo mnie zaciekawiła. Teraz jeszcze bardziej chcę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale kusicie tą Tillie Cole! Jak mogłabym Wam odmówić, dziewczyny? *-*

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger