"O wartościach odmienności" Samantha Shannon

Drogi Czytelniku, miej świadomość, że niniejszy tekst, niezależnie od kontrowersyjności treści w nim zawartych, nigdy nie może wpaść ręce wroga.

O wartościach odmienności to najważniejsze dzieło w literaturze jasnowidzów. Po raz pierwszy zostało wydane anonimowo w 2031 roku przez, jak się później okazało, Jaxona Halla – jasnowidza i późniejszego mim-lorda znanego szerzej jako Białe Spoiwo. 

Hall jako pierwszy usystematyzował form odmienności – zarówno te sobie znane, jak i te, których istnienie jedynie dopuszcza. Pozwoliło mu to stworzyć siedem kategorii jasnowidzenia. Kontrowersyjny tekst rozprzestrzenił się po podziemiu niczym plaga, rewolucjonizując syndykat oraz zapoczątkowując brutalne wojny gangów – toczone po dziś dzień.

Odkrywcze i wywrotowe O wartościach odmienności powinien przeczytać każdy, kto pragnie wejść głębiej w stworzony przez Samanthę Shannon niesamowity świat The Bone Season.

Nareszcie miałam możliwość przeczytania słynnej broszury Jaxona Halla, który jako pierwszy odważył się pogrupować jasnowidzów na siedem kategorii. 

Bardzo dobry dodatek do całej siedmiotomowej serii. Autorka w bardzo jasny i przejrzysty sposób opisuje wszystkie grupy po kolei, zaczynając od najniższej, czyli tej, która ma "najmniejszy"'dar. 

Na samym początku można go było nabyć tylko w formie e-booka. Ja dostałam wersję papierową wraz z boxem z "Bladą Śniącą", nowelką do "Czasu Żniw". 

Broszurka liczy sobie zaledwie pięćdziesiąt stron, ale jest niezwykle bogata w informacje. 

Jeżeli trzy tomy "Czasu Żniw" macie już za sobą, to szybko musicie ją nadrobić. Jeżeli jeszcze nie czytaliście, to zdecydowanie musicie przeczytać ją przed tą serią, ponieważ wiele kwestii z jasnowidzami będzie można sobie poukładać. 

KingaZa możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu SQN10 komentarzy:

 1. NIe czytalam "Czasu żniw" ani żadnej innej książki tej autorki, zatem ta pozycja także nie trafi na moją liste.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie, chętnie dopisze do swojej listy 'do przeczytania'. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam nic od Samanthy i chyba na razie nie mam zamiaru ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że mam za co sie zabierać, bo skoro chciałabym przeczytać tą broszurkę to i Czas żniw warto.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie czytałam serii. A można to jednak czytać osobno, czy będzie się wszystko mylić?

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie dodatki do ulubionych książek. Ja czytam te z Harryego Pottera.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia co myśleć o tej książce i całej serii... Czy chce je przeczytać? nie wiem. Może kiedyś....

  OdpowiedzUsuń
 9. Seria Czas Żniw dopiero przede mną, dlatego też lektura tej książki jak najbardziej się przyda. Może zdołam ją zdobyć wraz z ostatnim tomem, którego mi brakuje do szczęścia? ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Te przygody czytelnicze jeszcze przede mną, na razie chcę uporać się ze stosem innych książek. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger