"Elita" Rachel Van Dyken

Lubię ksiazki młodzieżowe, których akcja rozgrywa się w elitarnych szkołach, bo tutaj zawsze coś się dzieje, ma każdym kroku kryje się tajemnica, która może zniszczyć poszczególne osoby, w sumie każdy tam ma jakieś tajemnice. 

Tracey Rooks wychowywała się na farmie z dziadkami, po tym jak jej rodzice zginęli w wypadku, kiedy miała sześć lat. 

Przed śmiercią babci, obiecuje jej, że weźmie udział w konkursie starając się o stypendium do elitarnej szkoły. Szczęśliwym trafem wygrywa stypendium, które staje się dla niej przepustką do innego świata. Rozpoczyna naukę w Eagle Elite, która jest uosobieniem przepychu, luksusu i niekończącego się bogactwa. 

Nauczona prostego życia poznaje ludzi przepełnionych arogancją, zawiścią i walką o władzę. Ona trafia w sam środek tej walki. Nie ma pojęcia jak jej życie się zmieni. 

Już na samym początku czeka ją "miłe"  powitanie przez Nixona i jego kolegów.

Nixon jest przywódcą, nie tylko swojej stałej grupy, ale rządzi całą szkołą. Elektów wszyscy się boją, nie można na nich patrzeć x dotykać ich, odzywać się do nich. Nikt nic nie zrobi bez ich pozwolenia. 

Tracy próbuje trzymać dystans i nie wchodzić im w drogę, ale oni ciągle krążą wokół niej, mimo że uważają ją za zło konieczne i każdego dnia utwierdzają ją w tym, że jest nikim. Wydaje się to o tyle dziwne, że Nixon próbuje też na swój sposób ją chronić. 

Na pewno nie mogła się spodziewać, że cała społeczność z Elwktami na czele zamieni jej życie w piekło. Choć sam Nixon wiele razy jej pomoże, co będzie dość mylące i zacznie mu ufać. Czy to aby na pewno będzie dobry krok?

Poza tym nasza Tracy ma swój charakterek, dzięki czemu nie ukorzy się przed Elitą i da im troszeczkę do wiwatu. Lubię bohaterki stanowcze i ze swoim zdaniem. Sytuacje są niebywale zabawne i nasycone lekką pikanterią. 

W międzyczasie zaczną wychodzić na jaw nieprawdopodobne tajemnice, a Tracy będzie ich najważniejszą prawdą. 

Nixon przez większość część książki jest totalnym dupkiem. I taka oponia ciagnie się za nim niemalże do samego końca. 

Pomimo, że jest to książka z serii Young Adult to pojawia się poważny temat i ważną rolę ogrywa tu...ach chcielibyście wiedzieć, co? Nie dam Wam tej satysfakcji, bo zdradziłabym największą tajemnicę. 

Książka to obłędnie wybitnych nie należy, ale miło spędziłam przy niej czas i mam w planach jej kontynuację. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Kobiece11 komentarzy:

 1. Fajnie się to czytało. Polecam całą serię. Tak, jak napisałaś nie jest wybitna, ale przyjemna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj nie, erotyki to zdecydowanie nie mój gatunek. Mam klika pozycji z tego gatunku na półce, bo kiedyś za nimi przepadałam, ale obecnie raczej trzymam się od nich z daleka. Pewnie przeczytam te, które zalegają u mnie na biblioteczce, ale po inne erotyki nie będę sięgać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę przeczytałam, resztę z serii nadrobiłam po angielsku. I była to naprawdę fajna seria, myślę że jak ktoś czyta erotyki to mu się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno się na nią skuszę bo od czasu do czasu lubię takie młodzieżowe książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka znajduje się na mojej liście do przeczytania. Zwłaszcza że akcja dzieje się w elitarnych szkołach, a takie młodzieżówki są dla mnie najlepsze :D

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zwykle czytywałam o elitarnych szkołach w mangach. Może czas jakąś prozę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie młodzieżówki już męczą, więc raczej się za tę serię nie wezmę ;) Mijałoby się to z celem - przy książkach ma się wypoczywać, a nie denerwować ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie dość, że nie mam teraz ochoty na młodzieżówki to jeszcze sama tematyka elitarnej szkoły jakoś mnie nie rusza, więc tym razem nie skorzystam z Twojej rekomendacji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam po nią sięgnąć, ale... ciągle nie było mi po drodze. Teraz ponownie zawitała w mojej głowie i na półce w Legimi :) Z Twojej recenzji wnioskuję, że mi się spodoba, ale jak będzie przekonam się niedługo :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś przeczytałam recenzję tej książki, która tak ją zmiażdżyła, że aż odechciało mi się po nią sięgnąć. Minęło już trochę czasu i trochę tych złych słów zatarło się w mojej pamięci, ale jednak nie widzę w niej nic ciekawego dla siebie. Elitarna szkoła? To nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tytuł chętnie podrzucę mojej córce pod rozwagę, powinien ją zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger