"Zapomnij o mnie" K. N. Haner

Pierwszy gorący tytuł New Adult od bestsellerowej autorki K.N. Haner!

Przeprowadzka do Nowego Jorku jest dla 28-letniego Marshalla szansą na odcięcie się od dawnego życia i błędów, które popełniał w młodości. Nowa praca, nowe miejsce, nowe życie. Kiedy Marshall dowiaduje się, że para studentów szuka współlokatora, nie zastanawia się długo i w ten sposób poznaje piękną Sarę.

Dziewczyny nie odstraszają tatuaże i groźny wygląd Marshalla, wręcz przeciwnie, zaczyna go prowokować i budzić w nim uczucia, których nie wzbudziła w nim dotąd żadna kobieta. Okazuje się jednak, że Sara skrywa wiele sekretów i że wkrótce wciągnie Marshalla w niebezpieczną grę.

Odkrywając kolejne tajemnice Sary, chłopak szybko zrozumie, że dziewczyna jest na krawędzi i że potrzebuje pomocy. Jednak w tej grze pozorów i sekretów nie będą sami.

Czy dziewczyna, która rozpaliła jego ciało, zdobędzie też jego serce?

„Historia każdego człowieka to zbiór kolorów, od tych najjaśniejszych do tych najciemniejszych. I złudne jest, że to my jesteśmy malarzami.”

Jestem bardzo zaskoczona powieścią Kasi Haner. Pozytywnie zaskoczona. Nie będę ukrywać, że bardzo lubię powieści new adult. Wiele z nich ma nam do przekazania coś więcej niż tylko małostkowe romanse i problemy rozmieszczonych, bogatych dzieciaków. Tu tego nie spotkamy. Dodatkowo narratorem jest mężczyzna. Bardzo miała odmiana po damskich narracjach. Dodatkowo Marshall jest po bardzo ciężkich i trudnych przeżyciach w przeszłości. 

Swoją przygodę zaczynamy od momentu, gdy Shall zaczyna nowy etap w Nowym Jorku. Tu ma czystą kartę i stara sobie poukładać swoje nowe życie na tyle na ile potrafi. Z pomocą przychodzi mu przyjaciel z remizy strażackiej. 

„Nie wierzyłem w cuda, bo nawet jeśli się przydarzały, to nie mnie.”

W nowym mieszkaniu poznaje Sare. Dziewczynę jeszcze bardziej tajemniczą niż on. Pokaleczoną psychicznie z blinami, które nadal jątrzą i zatruwają ją wciąż na nowo. Nie pozwalają żyć jej tak jak powinna. Żyje kłamstwami i tajemnicami. Nikt nie może jej pomóc. 

Bardzo zaskoczy Was tu styl autorki. Jest prosty, łatwo do nas trafia, nie ma zbędnych opisów. Bohaterowie są prości, ale nie płytcy. Żadne wymuskane „gogusie". Ludzie tacy jak my. Mający swoje  problemy, podejmujący też źle decyzje, za które muszą ponosić konsekwencje. Tak jak w życiu. Nie zawsze jest wszystko piękne, a życie i los potrafi z nas zadrwić. 

Lubię, kiedy w książkach narratorem jest mężczyzna. Jest to bardzo miła odmiana po damskich odpowiednikach. Dodatkowo – mężczyzna jest prosto skonstruowany, a co za tym idzie w opisach nie znajdziemy zbędnych rozważań. Wszystko jest wyjaśnienie prosto i konkretnie. Pojawiają się uczucia, bo mężczyźni także je posiadają, ale nie są one tak skomplikowane jak u nas.

„By mimo wszystko nie tracić wiary w ludzi, którzy są dla nas bliscy, bobo kazdy może się pogubić.”

Muszę tu wymienić ważna rzecz. Nie jestem pewna czy autorka wprowadziła ten wątek z czystą premedytacją, czy czysty przypadek przy pisaniu. Spotykamy się tu z ważnym problemem społecznym. A mianowicie chodzi o dyskryminację ludzi z przeszłością kryminalną. Daje jednak nadzieję na wiarę w ludzi. Pozwala nam wierzyć w zwykła ludzka życzliwość i bezinteresowność. 

Haner wykreowała ciekawe postaci. Tajemnice i akcja są na każdej stronie, ale książka nie traci przez to na akcji. Wszystko jest stopniowo przed nami odkrywane. Każda nowa karta po kolei. Za to zakończenie wbija w fotel. Nie mogłam pojąć dlaczego podjęli takie, a nie inne decyzję. Zakończenie wszystko wyjaśnia. Ale daje też refleksje, żeby nie zawsze odpuszczać i dawać za wygraną. Choć w sumie dlaczego mamy być nieszczęśliwi kosztem innej osoby? 

Nie mogę też przejść obojętnie koło okładki. Muszę być sama ze sobą szczera, że jest to jedna z najlepszych okładek tego roku. A na dodatek, co rzadko się zdarza, bardzo współgra z treścią książki. Dobrze mi się ją czytało. Jestem zadowolona. Jeżeli ktoś nie miał dobrych początków z Kasią Haner, albo nadal się waha, to polecam tą powieść. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Kobiece 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger