"Zła miłość" Samanta Loius

Przyjaźń, miłość i bolesna prawda.

Jaka miłość sprawia, że gdy ją wyznasz, twój kochanek odchodzi? Z pewnością jest to zła miłość. Ale czy ta miłość nie zasługuje na szansę?

Kiedy Cassandrę opuszcza ojciec, a matka wysyła ją na miesiąc wakacji do swojej siostry, dziewczyna nie podejrzewa jeszcze, że ten wyjazd wywróci jej życie do góry nogami. Niespodziewanie na drodze Cassie stanie Dean, chłopak, który odszedł w momencie kiedy oddała mu serce. I miał ku temu dobre powody, bowiem tajemnica, jaką skrywa Dean, nie jest łatwa do zaakceptowania. Może się okazać, że gdy prawda wyjdzie na jaw, strach będzie silniejszy od uczucia, jakim Cassie darzy Deana.

W końcu Zła Miłość nie może mieć prawa bytu, czyż nie?

„Ludzi nie powinno się oceniać tak, jak książek po okładce. Czasem można się pomylić do tego, co kryje się w środku. Dostrzegamy zawartość dopiero wtedy, kiedy zagłębimy się w lekturę. Jesteśmy jak powieść. Każdy z nas ma swoją, ale nie każdy pozwoli, by ktoś ją przeczytał.”

Cass i Deana poznajemy w momencie, kiedy oboje są już po rozstaniu, a właściwie kiedy to Dean z nieznanych powodów powstawania zostawić Cass bez żadnych wyjaśnień. Od tego momentu życie Cassandry zaczyna się sypać. Umiera jej wujek, ojciec Cass odchodzi do kochanki. Przez to dziewczyna nie tylko traci pieniądze ojca, ale też pozycję i popularność w szkole. Bardzo się zmienia, z porządnej dziewczyny zmienia się w zołzę nie do opisania. 

Mija rok od momentu kiedy życie Cassandry się rozsypało. Jej matka postanawia zrobić coś dla siebie i wyjeżdża do Londynu by wziąć udział w programie kulinarnym. Cassandra w tym czasie ma spędzić wakacje w Waszyngtonie u ciotki i kuzynki, z którą kiedyś były blisko, ale ich drogi się rozeszły. Dziewiętnastolatka nie jest zachwycona tym pomysłem. Szczególnie,, gdy na miejscu okazuje się, że jej kuzynka  pała do niej nienawiścią. Wszystko zmienia się tego samego dnia, gdy Cass poznaje znajomych Lori w centrum handlowym. Wśród nich jest Dean. Od tej chwili wszystko zaczyna się komplikować. Między nimi czuć uczucie i przyciąganie, i ogromne pożądanie, ale Dean cały czas trzyma Cass na dystans. Czy dziewczyna pozna skrywaną tajemnicę?

„Jego troskliwy ton łamał mnie jeszcze bardziej. Nie umiałam go rozszyfrować, nie rozumiałam, w co pogrywa, ale poddałam się, w końcu to był chłopak, któremu oddałam serce.”

Moje pierwsze spotkanie z Samanta Louis. Kurczę bardzo pozytywne i mega udane. Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Cóż gdyby nie wyższe obowiązki pewnie zajęłoby mi to troszkę mniej czasu.

Autorka ma bardzo lekkie pióro. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Duży plus za przełamanie jednego z tematów tabu. Nie każdy ma odwagę nawet o tym wspomnieć, a gdzie jeszcze napisać. Fakt wydawać by się mogło, że nasi bohaterowie są w sytuacji patowej, ale czy na pewno? Zawsze należy rozważyć wszystkie za i przeciw. 

Język w książce nie jest wyszukany dzięki temu łatwo trafia do czytelników. Szkoda, że temat nie został bardziej rozbudowany, ale chyba nie to było zamiarem autorki. 

Bohaterowie są świetnie skonstruowani. Cass jest bardzo dojrzała jak na swój wiek, ma poczucie własnej kobiecości, wie jak z niej korzystać. Jest dość przebiegła ma cięty język, czym bardzo zdobyła sobie moją przychylność. 

„Długo na to czekałam. Każda komórka we mnie krzyczała, by mnie dotknął. Drżałam w oczekiwaniu, a w duchu modliłam się, by wreszcie to zrobił, by mnie w końcu pocałował.”

Dean jest wcieleniem damskich westchnień. Przystojny, dobrze zbudowany, z tatuażami, tajemniczy i skryty. Wszystkie dziewczyny marzą o takim mężczyźnie. W ogóle bohaterzy nie są opisani na wyrost i do każdego z nich idzie poczuć nić sympatii, bo nawet w swoim otoczeniu znamy takich ludzi. Dialogi skonstruowane są bardzo prosto i szybko się je czyta. Dużym plusem jest także brak zbędnych opisów, czego bardzo nie lubię, a nie potrzebnie zaśmiecają fabułę. 

Dla mnie dobra książka z serii new adult. Mam bardzo miłe wspomnienia podczas jej lektury. Dobra książka na odstresowanie się. 

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu E-bookowo.pl23 komentarze:

 1. Brzmi nawet fajnie, aleja niestety nie gustuję w romansach.

  OdpowiedzUsuń
 2. NA to nie do końca mój gatunek - chyba na palcach jednej ręki mogę zliczyć tego typu książki, które przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po feriach zapowiada się dużo nauki i będę potrzebować czegoś lekkiego więc może wtedy będzie czas na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy sięgnę po tę książkę, gdyż na jej temat widziałam już dużo recenzji. Były te bardzo krytykujące historie oraz te, które mówiły jaka ta książka jest wypalaniała. Trochę za duża rozbieżność jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt opinie wpadające od skrajności w skrajność nie służą. Jednak ja postanowiłam sama się przekonać :)

   Usuń
 5. Jak można się odstresować, to biorę! :) Jestem bardzo ciekawa kreacji bohaterów, którą tak chwalisz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam przekonania do romansów i raczej szybko go nie nabędę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi dość ciekawie, może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że ksiązka nie jest łatwa i chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdybym tylko miała więcej czasu to z miłą chęcią bym po nią sięgnęła

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam już o tej książce. Może kiedyś przeczytam. Nie ciągnie mnie jednak jakoś bardzo do niej. Mam obawy ,że się w żaden sposób nie wyróżnia 😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Kompletnie nie dla mnie. Nie przepadam za romansami. Zdecydowanie wolę inne gatunki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niekiedy lubię przeczytać tego typu książki więc z chęcią zapisuje sobie tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger