"Córka Złodzieja" Jeff Wheeler

Drugi tom serii fantasy Królewskie źródło.

Kolejne tomy jeszcze w tym roku!

Owen Kiskaddon przybył na dwór budzącego postrach króla Severna jako więzień i wkradł się w łaski porywczego monarchy udając, że jest prawdziwie obdarzonym przez Źródło. Dziewięć lat później niegdyś lękliwy Owen wyrósł na pewnego siebie młodzieńca, szkolonego w wojennym rzemiośle i polityce przez diuka Horwatha i zakochanego po uszy w przyjaciółce z dzieciństwa, wnuczce diuka. Błoga przyszłość, na którą czekają Owen i Elysabeth Mortimer wydaje się niemożliwa z powodu machinacji króla.

Pretendent do tronu Severna przysiągł, że odbierze mu koronę Królewskiego Źródła. Severn zamierza jednak uporać się z tą groźbą wykorzystując Elysabeth jako przynętę, by usidlić uzurpatora i zmuszając Owena – który w tej niebezpiecznej grze staje się pionkiem – do wyboru pomiędzy wypełnieniem obowiązku a oddaniem. Gdy truciciele i szpiedzy złowrogo krążą wokół, a na horyzoncie czai się wojna, Owen musi zdecydować się na bolesne poświęcenia, by odeprzeć napierające cienie wojny i klęski. Czy rozdarte serce Owena podąży ścieżką króla, czy też zaryzykuje wszystko dla miłości?

"Historia Ceredigionu i mity o Źródle sięgają niemal tysiąca lat wstecz. Niektórzy historycy twierdzą, że mity o źródle są jeszcze starsze i pochodzą ni mniej, ni więcej a z czasów stworzenia świata. Opowiadają o lądzie, który zrodził się wśród ognia i popiołów ze wzburzonego morza zwanego Wielkimi Głębinami (...)."


 I tom, "Trucicielka królowej" nie przemówił do Was. pisaliście, że książka wydaje się nudna, przewidywalna i na dodatek ten wiek głównego bohatera, 8 lat. Cóż, jak wspomniałam to był tylko wstęp.

Dziś prezentuje wam II tom, kontynuację Trucicielki. Powiem wam szczerze, nie zawiedziecie się. Ani trochę. Zdarzenia, które się tu rozgrywają, są osadzone prawie 10 lat później. Także nasi bohaterowie mają po 17, prawie 18 lat.

Ta książka zaskakuje. Odnoszę wrażenie, że autor chciał nam zrekompensować brak akcji w I tomie. Dlatego tu dzieje się sporo. Niemal na każdym kroku spotykamy spisek, zdrady, knucie.

Na jaw wychodzą dawno skrywane tajemnice, a niektóre układy mogą zniszczyć najpiękniejsze przyjaźnie.

Nasi bohaterowie staną przed bardzo poważnymi decyzjami, które mogą zawarzyć na losach królestwa. Ich lojalność i przyjaźń zostaną wystawiane na nie jedną próbę. W drugim tomie poznajemy kolejną trucicielkę, tym razem pracującego dla króla. Będzie mieć ona duży wpływ na naszego młodego diuka. Mamy możliwość poznać tu sąsiednie państwa i rządzących nimi władców. Będą oni odgrywać kluczową rolę, ponieważ razem będą skrywać ogromną tajemnicę.

„Nesh-ama.
Oddychaj.
Maleńkie powieki cichego króla zatrzepotały i się uniosły.”

Na reszcie pojawia się cień magii i dość ciekawe przepowiednie. Dar Owena bardzo ewoluował. Jest bardzo silny i potężny. Zawsze może liczyć na pomoc Źródła, które nigdy go nie zawiodło.
Wątek miłosny został zepchnięty na drugi plan. Nie jest on ordynarny, raczej bardzo stonowany, nawet nieśmiały, taki jak główny bohater. Nie mogło oczywiście zabraknąć przyzwoitki, która towarzyszy zakochanym na każdym kroku. Jak to niestety w życiu bywa, nie zawsze jest tak pięknie jakbyśmy chcieli i niekiedy musimy podjąć bolesne i bardzo dorosłe decyzje, które nie zawsze idą w zgodzie z naszym sumieniem. Nie raz musimy wybierać większe dobro.

„Pewnego dnia możesz zostać wezwany do zrobienia czegoś, co będzie wbrew twojemu sumieniu. Zostawię ci ostatnią radę. Jeśli twój pan będzie żądał lojalności, daj mu prawość. A jeżeli będzie żądał prawości, wtedy daj mu lojalność.”

Tym razem autor podołał wyzwaniu. Stworzył książkę, która jest naszpikowana tajemnicami, akcją i niespodziewanymi zwrotami akcji. Nadal jednak mam wrażenie, że książka dedykowana jest młodszej młodzieży. Czekają nas jeszcze cztery tomy serii Jeffa Wheelera, a więc mamy jeszcze sporo czasu, by ocenić całość.

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Jaguar20 komentarzy:

 1. Szkoda, że autorowi nie udało się rozłożyć akcji na oba tomy. Większość osob zapewne zrezygnuje z czytania całej serii po 1 tomie bo stwierdzi, że jest zwyczajnie nudne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie tomów jest 6. Ale masz dużo racji. Większość zrezygnuje już po pierwszym tomie. Ale historia jest ciekawa :)

   Usuń
 2. Od czasu premiery mam wielką ochotę na tę książkę 😊 gatunkowo to coś w sam raz dla mnie! 🍃 jestem ciekawa jakie będą moje odczucia po lekturze.

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie daj znać co uważasz :) ja dziś zabiorę się za 3 tom :) tam się będzie działo 😁

   Usuń
 3. Przypuszcza z dużym prawdopodobieństwem, że książka może spodobać się mojej córce, chętnie podeślę jej ten tytuł pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać czy córce się spodobała :) i niech nie rezygnuje po I tomie, drugi jest tego warty.

   Usuń
 4. Kompletnie nie mój klimat. Lubię fantasy, ale nie młodzieżówki z tego gatunku. Dodatkowo nie zachęca fakt, że pierwszy to był nudny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem pamiętam ;) kurcze większość pewnie zrezygnuje już po pierwszym tomie. Chociaż ten kto wytrwa nie będzie żałować. Trzeci tom bardzo ściągam. Jednak rozumiem, że ten kto nie przepada za młodzieżówkami nie sięgnie po to. Szanuję ;)

   Usuń
 5. Nadal nie jestem przekonana do tej serii. Wydaje mi się, że nie byłabym w stanie przemęczyć się z pierwszym tomem :D
  Pozdrawiam :P
  Klaudia z http://czytaniejestmagiczne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem o co ci chodzi. Mam świadomość tego, że dużo ludzi zrezygnuje już po I tomie. Ale ci wytrwali nie pożałują :)

   Usuń
 6. Recenzja potrafi zaciekawić, ale ja niestety wciąż nie jestem do tej serii przekonana. Ostatnio coś mi nie po drodze z takimi klimatami :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak bywa :) poczekaj jak pojawi się w tym tygodniu recenzja III tomu 😁

   Usuń
 7. Niby wydaje się być ciekawa, ale trochę mam ostatnio dość książek, które były dla mnie "zbyt młodzieżowe", więc chyba po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko w sumie określić autora,bo w III tomie ponownie przeskakujemy w czasie do przodu.

   Usuń
 8. Ja zdecydowanie mam dość książek fantastycznych dla dzieci natknęłam się na kilka przypadkiem i kurcze są fajne, ale nie dla mnie. Fantastyka musi mieć też trochę brutalności i takiego czegoś co sprawia, że o niej się nie zapomina.
  Buziaki :*

  Fantastic books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W III tomie już to możemy spotkać. Autor powoli, ale się rozkręca ;) dobre chociaż i to :)

   Usuń
 9. Pierwszy tom czeka w kolejce do przeczytania, może uda się jeszcze w tym roku :)

  www.zycieblondynki.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 10. dałabym szansę tej sadze, jest zdecydowanie w moich klimatach :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger