"Nieuniknione" Amy A. Bartol

"Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli odpowiednio długo stoisz w jednym miejscu, w końcu przejdą obok ciebie wszyscy ludzie na świecie."Pierwszy tom cyklu Przeczucia. 

Geneviev (Evie) Claremont zostawia za sobą dawne koszmary i pełna nadziei zaczyna I rok studiów. Jednak kiedy spotyka Reeda Wellingtona, chłopaka o niezwykle magnetycznej osobowości, jej życie zmienia się nie do poznania. Evie zaczyna zauważać u siebie dziwne objawy: jej rany goją się bardzo szybko. Dowiaduje się, że Reed jest Aniołem Mocy, a ona jest połączeniem człowieka (po matce) i anioła (po nieznanym ojcu) – a więc jedynym chyba na Ziemi aniołem obdarzonym ludzką duszą. Między nią a Reedem rodzi się ogromna – choć na razie całkowicie platoniczna – namiętność i wzajemna fascynacja. Okazuje się, że ich nadnaturalne przeznaczenie to coś absolutnie... nieuniknionego. 

„Jesteś moim grzechem i moim odkupieniem."

Przyznam się Wam szczerze, że do przeczytania tej książki skusiła mnie okładka. Tak, wiem: „nie oceniaj książki po okładce”. Cóż mogę powiedzieć, że nie pomyliłam się do niej zbyt mocno. Książki z cyklu romans paranormalny mogą wydawać się banalne, ckliwe i nudne. Na całe szczęście autorka zdołała uniknąć tych cech. 

Motyw aniołów w literaturze pojawia się dość często. Nie ukrywam, że gdy przeczytałam, że jest o niebiańskich istotach przed oczami stanęła mi inna seria mocno związana z tym tematem, która nie była ani trochę ciekawa. Choć to i tak delikatne określenie. 

„Czasami dostajemy to o czym marzymy. A czasami każe nam się poświęcić, to czego chcemy.”

 „Nieuniknione" to pierwszy z pięciu tomów z cyklu Przeczucia. Główną bohaterkę poznajemy w pierwszym dniu rozpoczęcia studiów. Tam poznaje JEGO - Reeda – tajemniczego chłopaka o nieziemskiej urodzie, ale też bardzo tajemniczego i z początku bardzo niechętnie nastawionego do osoby Evie. W tym samym czasie poznaje Russela, chłopaka który od samego początku budzi jej sympatię swoim pozytywnym nastawieniem, szczerością, dlaczego bardzo szybko zostają przyjaciółmi. 

W książęce ukazana jest cała ewolucja Evie. Jesteśmy świadkami zmian, które w niej zachodzą, w każdym aspekcie życiowym. W tej przemianie bardzo pomaga jej Reed, który jest nieoceniony w tych sytuacjach, na tyle na ile może jest przy niej Russel, a także pojawiają się Buns i Brownie – dziewczyny z jej akademika i koleżanki z drużyny hokeja na trawie, dzięki którym cała książka nabiera humoru i pewnego dystansu, a które także skrywają tajemnicę. 

Autorka pokazuje nam nowe oblicza aniołów. Ich podział, a także związane z nimi zadania. Ukazuje nam zdecydowanie inny obraz niż ten do którego jesteśmy nauczeni i który znamy. Dla mnie jest to bardzo miła odmiana. Książka stopniowo nabiera tempa, bardzo wolno są przed nami odkrywane kolejne fragmenty układanki, autorka powoli dozuje napięcie. Mimo to, szok spowodowany nagłą zmianą jaka zachodzi w jednym z bohaterów jest tak nieoczekiwany, że przez kilka kolejnych stron ciężko przyswajając jakiekolwiek wydarzenia, które mają tam miejsce. 

Książka jest napisana spójnie, łatwym językiem, wątki są dobrze połączone. Pomimo obszernej lektury, ponad 450 stron, czyta się ją dość szybko. Jeżeli jesteś fanem fantasy, romansu i lubisz poczuć lekki dreszczyk grozy (niektóre sceny są brutalne), to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. Polecam ją z czystym sumieniem. Tajemnica, miłość, istoty nadprzyrodzone, stworzenia boskie, dodatkowo elementy horroru i romansu. Połączenie idealne, które dało autorce bardzo dobre opinie i pomogło stworzyć niebanalną i zaskakującą historię.

Kinga

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu AKURAT


4 komentarze:

 1. No witaj kochana! Takie rzeczy jak adres bloga, to się wysyła na priv :D
  Swoją drogą jak ja bym mogła przejść obok tej serii obojętnie? No jak?:D

  Wspaniała recenzja! Dodaję do obserwowanych, zapraszam do siebie i będę zaglądać! Buziaki♥️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale że jak na priv? znaczy mam się chwalić jak nic tu prawie nie ma? :D ale już jesteś u nas dawno :) i w obserwowanych i na liście blogów:)

   Usuń
 2. jak będę miała okazję z pewnością sięgnę po te książkę, lubię takie klimaty :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy Wam za każdy komentarz.

Copyright © 2014 Velaris' library , Blogger